Fotoselli Kapı

Fotoselli kapılar, günümüzde hemen her bina da kullanılan ve otomatik kayar kapı olarak da bilinen kapılardır. Fotosel genellikle kapıların en üst kısımda yer almaktadır. Fotosel sistemi fotoselli kapıları oluşturmaktadır. Bu kapı sistemleri fotodirençler ile birlikte ortaya çıkmaktadır.

Fotodirençler ışık ortamına göre değişkenlik göstermektedir. Kadmiyum sülfidden yapılan bu kapılar ışık yoğunluğuna maruz kalınması ile farklılaşmaktadır. Direnç değeri ışık değerinin düşmesini yükseltmektedir. Işığa son derece duyarlı olan sensörlerde bulunan fotodirençler insan gözüne benzemektedir.

Fotoselli Kapıların Avantajları Nelerdir?

Fotosel sistemli kapıların sağladığı çeşitli avantajlar bulunmaktadır. Bu kapıların sağladığı avantajları genel olarak şu şekilde açıklamamız mümkündür. Cam ya da görünen paslanmaz çelik krom çerçeveye sahip olan camlar ile hazırlanan bu kapılar kolay bir geçiş sağlamaktadır. Enerji tasarrufu sağlaması için kullanılan bu kapılar otomatik kapı sistemlerinden bir tanesidir. Geçiş alanına gelinmesi durumunda bireyleri algılayan ve kendiliğinden açılan bu kapılar son derece kullanışlı kapılardır.

Fotoselli kapıların açılması için herhangi bir şekilde fiziksel güce ihtiyaç duyulmaz. İşletmelerin imajının yükseltilmesi ve mükemmel bir görünümün oluşturulması için fotosele bağlı olan bu kapılar kullanılmaktadır. Bu doğrultuda ısı kaybı da en aza indirilmektedir.

Giriş ya da çıkışın yoğun olduğu alanlarda opsiyonel çalışma özelliği ve sessiz özelliği ile yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Fotoselli kapıların çalışma sistemlerinde çeşitli detaylar yer almaktadır. Bu detayları aşağıdaki gibi açıklayabiliriz.

Fotoselli Kapıların Çalışma Prensibi

Algılama Sistemi

Radar sistemi olarak da bilinen algılama sistemi kapıya yaklaşan tüm objeleri algılamaktadır. Mikrodalga frekanslar ve kızılötesi ile çalışmaktadır.

Kontrol Panelinin Yönetim Sistemi

Kontrol panelinin yönetim sistemi kapının ana beynidir. Gece modun da fotoselli kayar kapı sürekli açıktır. Normal modda ise aç kapa özelliği aktif olmaktadır. Isıdan da tasarruf edilmesi sağlanır.

Kanat Profilleri Sistemi

Kanat profilleri ana malzemesi alüminyum olan profillerden elde edilmektedir. Kanatların ağırlığı otomatik kapıların performansı ile doğru orantılıdır.

Motor ve Yürütme Grubu Fotoselli Kapı Sistemi

Bu sistemlerin en önemli kısmı yürütme ve motor grubundan meydana gelmektedir. Günümüzde en fazla dekoderli motorlar kullanılmaktadır.

Fotoselli Kapılar İçin Doğru Adres!

Fotoselli Kapılarda en önemli nokta kalitedir. Son derece şık bir şekilde üretilen kapılar kaliteli malzemelerden elde edilmektedir. Bu doğrultuda firmamız Ovel Otomatik Kapı Sistemleri, bu alanda profesyonel bir şekilde hizmetlerini sunmaktadır. Kurulduğu günden bu yana mükemmel ürünler üreten Ovel Otomatik Kapı Sisteleri ile siz de kapı ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Ovel Otomatik Kapı Sistemleri ile iletişime geçmektir. Kusursuz hizmet ve kaliteli otomatik kapılar için Ovel Kapı’yı seçin.

Profesyonel Kadro

Profesyonel Kadro

Takım ruhunu benimsemiş, her biri konusunda uzman, özveriyle çalışan personelimiz, kalitemizin temelidir.

Zamanında Teslimat

Zamanında Teslimat

Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir. Başladığımız işi zamanında teslim ederiz.

Kalite Belgeleri

Kalite Belgeleri

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Standart’ının gereklerini yerine getirmekte ve sürekli iyileştirmekteyiz

Tüm Hakları Saklıdır © 2021 Ovel Otomatik Kapı Sistemleri Ltd. Şti.
Web Tasarım